Ta voda v bazénu je ale studená
Když si lidé berou dovolenou a chystají se k moři, jedna z prvních věcí, která je v místě bude zajímat, je teplota vody v moři. Málokdo váží tak dalekou cestu ze středu Evropy na Francouzskou riviéru nebo k Jadranu, aby se z povzdálí pouze díval na mořský příboj a maximálně si tu smočil ve vodě na pláži svá chodidla, v moři se chceme hlavně koupat, ale pokud by voda v něm měla být ledová, velice rychle si to rozmyslíme.
Kupříkladu dovolená na Kanárských ostrovech je velmi lákavá po celý rok, protože se tu teplota ovzduší neustále pohybuje kolem 23 stupňů Celsia, ale horší je to s Atlantským oceánem – jeho teplota třeba v dubnu sotva přesáhne 18 stupňů, a ačkoli tu chodíte v tričku a krátkých kalhotách, na koupání v oceánu to rozhodně nebude. V podobném duchu se musíme zaměřit i na teplotu vody v zahradním bazénu. Jakmile si koupíte bazénový teploměr Chlorito, začnete pravidelně monitorovat teplotu vody na koupání, a jistě vás bude zajímat, jaká teplota je pro koupání v malých zahradních nádržích vhodná.
18 stupňů Celsia – chcete-li se otužovat anebo máte bazén pouze jako ochlazovací nádržku při saunování, pak je tato teplota pro vás ideální. Může být dokonce i nižší, záleží na vaší kondici a tužbách zajistit si otužovací proceduru přímo na vlastním pozemku.
25 – 28 stupňů Celsia – pro malé bazénky je to stále příliš studená voda, tato teplota je určena pro plavecké bazény, kde se lidé pohybují a vyvíjí sportovní činnost.
29 – 36 stupňů Celsia – chcete-li ve svém bazénu mít opravdový komfort, měli byste vodu ohřívat na tuto teplotu, například titanovým výměníkem připojeným k tepelnému čerpadlu nebo solárním střešním panelům. Koupání v teplé vodě je u relaxačních bazénů základ, jinak bude vaše koupací nádrž postrádat smysl a nikdo se v ní koupat nebude, a to tu pak můžete nasadit rovnou lekníny a zahradní jezírkové ryby.